czwartek, 3 listopada 2011
Diety

Diety

Od wielu lat specjalizujemy się również w opiece nad dziećmi wymagającymi stosowania diet eliminacyjnych.

Realizujemy wszelkie zalecane przez lekarzy diety eliminacyjne m.in. bezmleczne i bezglutenowe, dysponujemy przystosowanymi dla alergików pomieszczeniami. Przedszkole posiada dwie kuchnie, jedna z nich przygotowuje regularne posiłki, druga – tylko posiłki dla dzieci wymagających diety.

Jesteśmy jedynym przedszkolem na Żoliborzu realizującym diety dla dużej liczby dzieci.
Aby dzieci z alergiami pokarmowymi mogły być żywione odpowiednio do ich potrzeb, niezbędna jest wiedza na temat prawidłowego zestawiania posiłków i ich bilansowania. Dieta naszych wychowanków nie jest stała, często jeden zestaw posiłku ma wiele wersji w zależności od wymagań dietetycznych dzieci. W przedszkolu funkcjonują dwie oddzielne kuchnie. Jedna z nich przygotowuje posiłki dla dzieci zdrowych, druga tylko dla alergików.

Praca dietetyka w naszym przedszkolu to m. in.:
• Opracowanie jadłospisów odpowiadających indywidualnym dietom dzieci,
• Stałe prowadzenie rozmów z rodzicami na temat zmian w diecie,
• Prowadzenie dokumentacji dotyczącej poszczególnych diet,
• Nadzorowanie prawidłowości przygotowania posiłków.

Po przyjęciu do przedszkola dziecka z alergią pokarmową rodzic wypełnia ankietę, w której wskazuje produkty dozwolone i niedozwolone w diecie dziecka. Na tej podstawie zespół kuchni dietetycznej przygotowuje jadłospisy na kolejne tygodnie. Posiłki dla poszczególnych dzieci są na bieżąco modyfikowane w zależności od tego, co dziecko może jeść.

 

Ankieta dotycząca diety znajduje się w zakładce: Formularze